Hindistan Cevizi Yağı

HomeSoğuk Pres YağHindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Saç: Hindistancevizi yağı saçlar için en iyi ve en doğal besleyicilerden biridir.

Cilt Bakımı: Hindistancevizi yağı cilt için mükemmel bir masaj yağıdır.

Kalp Hastalıkları: İçerdiği %50 oranındaki laurik asit yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol seviyesi dâhil olmak üzere çeşitli kalp problemlerinin önlenmesine yardımcı olur.

Sindirim: Mide ve sindirim ile ilgili birçok rahatsızlığın ortaya çıkmasını önler. Hindistan cevizi yağının içerdiği doymuş yağlar anti-mikrobiyal özellik taşır ve hazımsızlığa yol açan çeşitli bakteri, mantar ve parazit ile mücadelede yardımcı olur.

Bağışıklık Sistemi: Hindistancevizi yağı bağışıklık sistemini güçlendirir; çünkü içerdiği lipidler, laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit; antifungal (mantar önleyici), anti bakteriyel, antiviral (virüs önleyici) özelliktedir.

Enfeksiyon: Hindistan cevizi yağı yapısındaki laurik asit ve kaprilik asit sayesinde tüm bakteri ve virüslerle mücadelede eşsiz bir etki gösterir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Alanları

• Genel olarak tereyağının kullanıldığı tüm alanlarda alternatif bir lezzet olarak kullanılabilir.
• Pastalarda esans olarak; börek, kek ve benzeri yiyecekler ile diğer yemeklerin yapımında kullanılabilir.
• İçeriğindeki laurik asit vücudun bağışıklık sistemini koruyan temel yağ asitlerinden biridir. Bir fincan suya bir miktar hindistancevizi yağı katılarak tüketilebilir.
• Antimikrobiyal ve antifungal özellikleri bulunmaktadır. Ayak mantarına karşı kullanıldığında kaşıntıyı önler.
• Hindistan cevizi yağı saç diplerine ovalama ile uygulandığında saç derisinin kepekten arınmasına ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. Kurumaya karşı saçları besler. Hindistancevizi yağı uygulanan saçlar bir süre bekledikten sonra şampuan ile yıkanır.
• Masaj ve aroma terapi uygulamaları ile cilt altında biriken toksik maddelerin ter ile dışarı atılmasını sağlar. Nemlendirici etkisi ile yararlı ve doğal bir masaj yağıdır.
• UYARI: Kişiye bağlı alerjik bir reaksiyon görülmesi halinde kullanıma ara veriniz. Ürünün faydaları hakkında verilen bilgiler bilimsel araştırma bulgularına dayanır. Sadece destekleyici ve tavsiye niteliğindedir. Tedavi amaçlı ilaç yerine kullanmayınız.